СРБИЈА ЈАВЉА

ЗВЕЗДА НА ПРАГУ ЛИГА ЕВРОПЕ: Бомба Гелора Канге експлодирала у мрежи Краснодара (ВИДЕО)

На стадиону „Рајко Митић“ вечерас фудбалери Црвене Звезде дочекали су руски Краснодар у реванш мечу за пласман у Лигу Европе, после пораза 3:2 у првом дуелу

Тренер Црвене звезде Владан Милојевић рекао је да је свестан огромне важности реванш меча против Краснодара за пласман у Лигу Европе и да очекује да се његови фудбалери изборе са притиском и после деценије обезбеде место у групној фази европског такмичења.

Региструјте се на првој српској друштвеној мрежи Србсбук

– Знамо да су очекивања велика, спремни смо на све. Ипак чекамо меч као и сваки други, играмо против квалитетног тима и сви играчи су мотивисани. Желимо да пружимо добру партију и прођемо даље, тражим од мојих играча да се боре и буду оно што јесу – рекао је Милојевић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – КРАСНОДАР 2:0 (1:0)
Стрелац: Радоњић у 7. и Канга у 46. минуту.
Стадион: „Рајко Митић“. Судија: Штилер (Немачка).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Стојковић, Савић, Фримпонг, Родић (од 51. Гобељић), Доналд, Канга, Срнић, Милић (од 70. Рачић), Радоњић (од 76. Пешић), Боаћи.
КРАСНОДАР: Синицин, Петров, Гранквист, Мартинович, Рамирез, Мамајев (од 59. Переира), Газински, Каборе (од 46. Жигулев), Вандерсон, Смолов (од 66. Иван), Класон.

УЖИВО:
79′. Велики притисак Краснодара, игра се на половини Звезде…

75′. КАКВА ШАНСА! Много среће за Звезду сада! Вандерсон је ухватио волеј малтене са петерца, потпуно сам, а лопта је фијукнула преко пречке!

72′. Канга мучи играче руског тима, буквално му не могу ништа!

66′. Краснодар је већ извршио све три измене! Руси баш немају идеју вечерас на крцатој „Маракани“!

65′. Занимљив покушај Смолова, хтео је са пола терена да лобује Борјана, међутим, није то било ни близу гола.

58′. ОПАСНА шанса за Краснодар! Поново је Вандерсон све сам урадио, са десетак метара, потпуно отворено, тукао је на гол Звезде, али право у Борјана.

53′. Невероватно како је грубо Рамирез пресекао контру Звезде, срушивши Милића с леђа, али је добио само жути картон.

49′. Опасно је пред голом Звезде, слободњак за Краснодар, центаршут, лопта се одбијала од играча, а Фримпонг је „очистио“!

46′. ГОООЛЛЛЛ! Какав гол Гелора Канге, каква бомба! Само што је кренула са центра, Звезда је повела са 2:0 невероватним поготком тамнопутог везисте!

Крај првог полувремена.

45′. Кренуо је Радоњић један на један пред шеснаестерцем Руса, али га је зауставио Мартинович.

42′. Соло акција Смолова, шут са шеснаестерца, право у руке Борјану.

40′. СТАТИВА! Контра Звезде, коју су направили Канга и Боаћи, а голгетер црвено-белих је шутирао са ивице шеснаестерца и погодио оквир гола!

37′. Слободан ударац за Краснодар на неких 27-28 метара од гола, опробао се Смолов, лопта је отишла поред гола.

35′. Још једна прилика! Тукао је Канга, лопта је одбијена, на њу је натрчао Милић и шутирао снажно, али изнад пречке.

34′. То је била ситуација коју је чекала Звезда: контра, пас за Боаћија, који је кренуо ка голу Краснодара, али су га стигли гостујући играчи и зауставили његово додавање ка Радоњићу.

32′. ШАНСААА!!! Слободан ударац за Звезду, центаршут и сјајан ударац Вујадина Савића, лопта је за који центиметар прошла преко гола!

30′. КАКВА реакција Фримпонга! Ишао је Вандерсон сам ка голу, а штопер Звезде је сјајним стартом избацио лопту чак у аут!

27′. Опасна контра Краснодара која је завршена центаршутем Вандерсона по земљи и испуцавањем Савића.

26′. Пао је Класен само што је закорачио у шеснаестерац после дуела са Стојковићем, судија је био одмах до њих и показао да се игра настави.

25′. Звезда се мало повукла, Руси сада више држе лопту, док црвено-бели вребају шансу за неку контру и лопту у простор Боаћију.

23′. ВЕЛИКА шанса за Краснодар! Вандерсон је прошао по десној страни, центрирао по земљи, лопта је дошла до Класона, који је из прве шутирао и погодио Стојковића!

19′. Изузетно је нервозан Чарлс Каборе, већ има жути картон, али наставља да прави прекршаје…

17′. Добар ударац Радоњића, али је изблокиран и Звезда је добила корнер.

14′. Покушао је Краснодар да организује акцију и поново по својој левој страни, међутим, одбрана Звезде за сада функционише без грешке.

10′. Први опасан напад Руса, Вандерсон је комбиновао по левој страни, али ништа од свега тога.

7′. ГОООЛЛЛ! Немања Радоњић! Води Звезда 1:0! Милић је тукао, голман Краснодара одбио лопту, на коју је натрчао Радоњић и погодио мрежу!

2′. ШАНСА! Срнић и Милић су сјајно комбиновали, али је ударац изблокирао један дефанзивац гостију.
Тресе се „Маракана“ од подршке „делија“!

Пуне се трибине „Маракана“, неће имати где игла да падне!
информер

– Краснодар је јачи вечерас у односу на прву утакмицу за главног офанзивца Федора Смолова.
– Изненадио је тренер Звезде Владан Милојевић са саставом, јер игра без два класична дефанзивна везна, а са чак петорицом офанзивних играча!

Извор: Информер