Издвајамо Спорт

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА одбранила титулу шампиона СРБИЈЕ

Кошаркаши Ц.Звезде победили су вечерас Партизан у финалу Суперлиге као гости и тако одбранили титулу освојену 2015 године.

Loading...

Партизан је боље отворио утакмицу,али се Звезда тргла  и прво полувреме решила у своју корист 41:39.Доминирао је Таренс Кинси са 14 поена за полувреме.

Друго полувреме црвено-бели почињу много боље,стичу предност од 11 поена,коју нису испуштали до краја.

Партизан је успео да се приближи на минус 2 у финишу,али је Цирбес сигурним извођењем слободних бацања,донео Звезди трофеј,победу је потврдио Дангубић са пенала за коначних 70:65.

Најефикаснији код победника и уједно МВП био је Цирбес са 15 поена,колико су убацили Кинси и Симоновић,Митровић 10 поена.

У Партизану најбољи Величковић са 17 поена.

Црвена Звезда је шампион Србије за сезону 2015/2016,ово је 17-та титула државног првака.