Издвајамо Спорт

ЗВЕЗДИ 10 МИНУТА ДОВОЉНО ДА СЛОМИЈЕ МЕГУ: Јовић блиставом партијом водио црвено-беле до нове победе

Кошаркаши Црвене звезде мтс уписали су и десету победу у Супер лиги Србије.

Региструјте се на првој српској друштвеној мрежи Србсбук

Изабраници Дејана Радоњића су се мучили против расположене Меге, али је квалитет на крају донео превагу „црвено-белима“, који су до 10. тријумфа дошли резултатом 67-73.

Након егала у првих 10 минута, чета Дејана Милојевића долази до пола коша предности и са тим суфицитом улази у други период игре.

Звезда се ипак враћа до полувремена, одличан је био Јовић, погађао је доста шутева са полудистанце, те је актуелни шампион АБА лиге стигао до четири поена предности пред одмор.

У трећој деоници је било неизвесно, Мегу је служио шут за три поена, док је у редовима Звезде једино расположен био Јовић.

Све се променило у последњих 10 минута, искуство и квалитет који су несумњиво на страни Црвене звезде су испливали на површину, Звезда је средином одлучујуће деонице стигла и до двоцифрене предност, испоставило се да Мега више није имала снаге да се врати у меч.

Тројком Гудурића Радоњићеви пулени одлазе на +12 на око три минута до краја, било је тада јасно да ће Меги бити потребно чудо да се врати.

Распало се све у игри Мега Лекса у последњих 10 минута, Звезда је играла одбрану на препознатљивом нивоу.

Ипак, ушли су потом Радоњићеви изабраници у контра ритам, срљали су у нападу, те је Мега пре свега преко Спасојевича стигла до дефицита од само пет поена на минут и по до краја.

Успели су ипак да издрже „црвено-бели“ до краја, те су уписали 10. тријумф и остали на челу Супер лиге.

Играч утакмице свакако сјајни Стефан Јовић, који је меч завршио са 20 поена (ФГ: 60%) и осам асистенција.

Пратили су га Митровић са 13 поена и Милко Бјелица са 11.

У екипи Меге 16 поена Мушидија, док су по 12 додали Спасојевић и Јован Новак.

Партизан је који минут раније у хали „Александар Николић“ савладао суботички Спартак.

Извор: sportske.net