Издвајамо Србија

С ким СРБИ деле највише ГЕНЕТСКОГ МАТЕРИЈАЛА: Нису Турци, свеједно одговор ће вас МАЛО РАЗОЧАРАТИ

Недавно је на Фејсбуку освануо пост Истока Павловића, интернет предузетника, у коме се детаљно разоткрива зашто смо ми Срби тамније пути.

Иако је још давно укорењена предрасуда да смо ми “црни” због мешања са Турцима, у његовом посту генетска мапа Европе, рађена према расподели хаплогрупа детаљно се показује да је та претпоставка погрешна јер су српски и турски гени веома различити.

Пост преносимо у целости:

Региструјте се на првој српској друштвеној мрежи Србсбук

– Чувени мит “ми смо сви црни, то нам је од 500 година под Турцима”, заправо нема везе са животом. Српски и Турски гени су веома различити.

– Наше “црнило” потиче заправо од староседеоца Балкана (Трачани, Илири, Дачани…) са којима су се измешали Словени који су се доселили.

– Срби имају веома мало “Словенских” гена (Р-М458, који се сматрају типично Словенским генима код нас су заступљени маx 12%)

– Оно што се највероватније десило јесте да су “црни” староседеоци Балкана попримили језик дошљака, Словена који су њима били некаква “елита”. Словени су издоминирали културолошки, а Трачани и Илири генетски јер су били бројнији.

– Природа не зна за Србе, Хрвате, Бошњаке, Албанце… сви балкански народи су поприлично слични, као. нпр Норвежани и Швеђани. Наше разлике су искључиво културолошке.

– Заправо, цела поставка у којој ми уопште поредимо Србе са Турцима, Русима, Бугарима… је погрешна. Природа не зна за “нације”. Комплетна парадигма генетике је у потпуној супротности са парадигмом “нација”. Сви људи су комбинација различитих група гена. Сваки покушај доказивања ко је Србин, а ко Хрват или Бошњак уз помоћ генетике, заправо доводи до закључка да ни Срби ни Хрвати ни Бошњаци не постоје – из тачке гледишта природе.

Ево коме смо најсличнији!

– Македонци и Срби имају највише истих гена (96%). Осим тога, нама најсличнији су Грци и Мађари.

Ево и листе неких народа по генетској сличности са Србима:

Македонија 96%
Грчка 66%
Мађарска 65%
Украјина 62%
Румунија 61%
Литванија 57%
Бугарска 53%
Пољска 52%
Италија 51%
Мароко 48%
Тунис 43%
Турска 42%
Русија 32%

Извор: Opanak.net