Авион „боинг 737“ компаније „Етиопијан ерлајнс“ срушио се током лета из Адис Абебе у Најроби у Кенији. Међу путницима је био и један држављанин Србије, јавио је Ројтерс.
У авиону се налазило 149 путника и осам чланова посаде.
Ethiopian Airlines flight #ET302 dropped from radar 6 minutes after departure from Addis Ababa
The jet is a brand new Boeing 737 MAX 8 – delivered to the airline just four months ago. pic.twitter.com/o01HDgEI16
— Alex Macheras (@AlexInAir) March 10, 2019
„Кабинет премијера у име владе и народа Етиопије изражава најдубље саучешће породицама које су изгубиле своје најближе у ’боингу 737‘ ’Етиопијан ерлајнса‘, који је јутрос ишао редовним летом у Најроби у Кенији“, саопштио је премијер Етиопије Аби Ахмед Али.
The Office of the PM, on behalf of the Government and people of Ethiopia, would like to express it’s deepest condolences to the families of those that have lost their loved ones on Ethiopian Airlines Boeing 737 on regular scheduled flight to Nairobi, Kenya this morning.
— Office of the Prime Minister – Ethiopia (@PMEthiopia) March 10, 2019
Авио-компанија издала је саопштење за јавност о несрећи. Компанија је додала да се трагедија догодила недалеко од места Дебре Зејт.
Државна телевизија Етиопије касније је саопштила да у авионској несрећи нема преживелих и да су се у авиону налазили путници из 33 земље.
Accident Bulletin no. 2Issued on march 10, 2019 at 01:46 PMEthiopian Airlines Group CEO deeply regrets the fatal…
Posted by Ethiopian Airlines on Sunday, March 10, 2019
Ројтерс наводи да је међу путницима био и један држављанин Србије.
Агенција је навела да су међу погинулима 32 држављана Кеније, 18 Канаде, девет Етиопије, по осам Италије, Кине и Америке, по седам британских и француских држављана, шест Египћана, пет Холанђана и четири Индијца и четири Словака. У авиону су била три држављанина Аустрије, три Шведске и троје из Русије, двоје Мароканаца, два држављана Шпаније, Пољске и Израела и по један држављанин Белгије, Индонезије, Сомалије, Норвешке, Србије, Тогоа, Мозамбика, Руанде, Судана, Уганде и Јемена. Четири путника су имала пасоше УН и њихова националност није позната.
Извор: rs.sputniknews.com