Спорт Србија

ДРАМА У И ГРУПИ: Већ је познато против кога Србија неће играти у четвртфиналу!

У првом колу друге фазе групе И, репрезентација Пољске савладала је Русију 79:74 (16:22, 18:18, 19:17, 26:17). Селекција Пољске се у ову фазу такмичења пласирала са стопроцентим учинком, победивши редом Венецуелу, Кину и у последњем колу су лако изашли на крај са селекцијом Обале Слоноваче.

Руси су са друге позиције прошли у наредну рудну, савладали су репрезентације Нигерије и Јужне Кореје, а поражени су од Аргентине. Поразом од Пољака селекција Русије се практично опростила са Мундобаскета. Група у којој се налазе споменуте репрезентације се укршта са групом у којем је чета нашег Александра Ђорђевића.

Региструјте се на првој српској друштвеној мрежи Србсбук

Руси су боље стартовали и константно су имали предност, на крају прве четвртине су отишли са плус шест, 22:16. У другом периоду репрезентација Русије ишла је до максималних плус 10, међутим Пољаци су добром игром у самој завршници првог полувремена смањили разлику на минус шест, 32:40.

Кулагин је био најрасположенији у првих 20 минута са 10 поена код селекције Русије, док се код Пољака истакао Понитка са 12 поена и уједно је био најефикаснији играч у оба тима.

У наставку утакмице се наставило у истом темпу, разлика се смењивала са плус осам на плус два у корист репрезентације Русије, ипак на крају треће деонице отишло се са плус два, 57:53.

Серијом 11:1 Пољаци су први пут повели на утакмици и преокренули резултат у своју корист. Русија се поново вратила, и играла се егал утакмица, како Пољска поведе, тако Русија одговори, напад за нападом.

Последња три минута протекла у знаку Пољске, која је остварила четврту узастопну победу, резултат је на крају гласио 79:74.

Пољаке је до победе предводио Адам Вашчински са 16 поена, пратио га је Понитка са 14 пеона уз 8 асистенција. Код поражене екипе истакао се Кулагин, постигао је 21 поен, он је уједно и био најефикаснији кошаркаш на целој утакмици, ипак његов учинак није спречио да његова репрезентација доживи други пораз на шампионату.

У следећој утакмици Пољска ће играти са репрезентацијом Аргентине која за сада има стопроцентан учинак, док ће Руси одмерити снаге са селекцијом Венецуеле која има две победе и један пораз, та утакмица је на програму у недељу, са почетком од 10 часова.

Извор: srbijadanas.com