Спорт

ТУГА У РУСИЈИ! Умро један од најбољих фудбалера свих времена!

Виктор Понедељник, један од најбољих руских фудбалера свих времена, преминуо је у 83. години

Фудбалски савез Русије саопштио је да ће сви мечеви у Русији почети минутом ћутања у знак Понедељника.

Региструјте се на првој српској друштвеној мрежи Србсбук

Понедељник ће бити памћен по финалу Европског првенства 1960. године. Европско првенство играло се у Паризу, на „Парку принчева“, а Совјетски савез победио је Југославију 1:0 после продужетака. Победоносни гол постигао је Понедељник у 113. минуту и донео титулу европског шампиона СССР-у.

На 29 утакмица за СССР постигао је 20 голова. У каријери је играо за ЦСКА и Спартак из Москве.

Понедељник је био после играчке каријере тренер и спортски новинар. Презиме је добио због пијаног свештеника, који је уместо презимена уписао дан на који је рођен – понедељак.

Извор: Информер.рс