Србија

Ударно! МИНИСТРИ И ДИРЕКТОРИ НА ТАПЕТУ КОД ВУЧИЋА: Преиспитаће се рад ових функционера! Ево шта се дешава!

НЕКОЛИКО министара, међу којима је већина оних који су први пут сели у фотељу у Немањиној 11, али и директори појединих великих јавних предузећа, нису показали очекивану озбиљност и залагање на функцијама које обављају и због тога ће се наћи на мети озбиљних критика председника Александра Вучића – сазнају „Новости“.

Шеф српске државе најавио је да ће у четвртак поднети извештај Влади о разговорима о КиМ које је у Паризу водио са председником Француске Емануелом Макроном, али и дати своје виђење досадашњег ангажмана министара и директора чијим радом, како је рекао, није задовољан.

Региструјте се на првој српској друштвеној мрежи Србсбук

На тој „листи“ су, према нашим информацијама, министарка трговине Татјана Матић, шеф ресора грађевине Томислав Момировић, као и Анђелка Атанасковић, која води портфељ привреде. Критике, према нашим сазнањима, може да очекује и руководство неколико јавних предузећа, међу којима су и ЕПС, „Путеви Србије“ и „Коридори“.

Извори „Новости“ преносе да је председника огорчило то што су многи министри, а поготово новајлије, још на привикавању и нису прионули на посао, него су изгледа одлучили да пландују у својим кабинетима до избора који су најављени на пролеће 2022. године. Та лагодност, тврде наши извори, иде дотле, да поједини, кад год могу, избегавају чак и да се појаве на неколико сати у Скупштини Србије, како би бранили законе и одговарали на посланичка питања.

Тако за седницу од 26. јануара нису могли да „нахватају“ неке од министара, па су у парламент отишли Бранислав Недимовић и Александар Вулин, који воде ресоре пољопривреде и унутрашњих послова. Када је то сазнао, Вучић није крио да је шокиран оваквим понашањем, па се два дана касније, у четвртак, 28. јануара, у парламенту да одговарају на посланичка питања, поред премијерке, појавило чак 15 министара.

Вучић је посебно незадовољан тиме што управо овај нерад или несналажење појединих министара доприноси и суфициту у буџету, јер нису у стању да осмисле и реализују пројекте и потроше новац који су тражили пре два месеца. Он ће тражити да их потроше, како бисмо имали економски раст, јер да би земља брже напредовала, потребно је градити болнице, путеве…

– Свима су у глави избори 2022 – рекао је Вучић.

Посебно његово разочарање био је и пропуст у вези са „брегзитом“, односно то што излазак Велике Британије из ЕУ није на време искоришћен како би се са овом земљом постигао споразум о слободној трговини. Вучић као најодговорнију за ово сматра министарку трговине Татјану Матић, али и поједине из кабинета Брнабићеве. О томе је говорио и у понедељак у Паризу:

– Имам питање за министре, знали су за „брегзит“, зашто нису завршили споразум са Британијом? Биће последица, нек почну да раде или нека иду. Са Британијом имамо размену од 600 милиона евра, то што немамо споразум одразиће се негативно на БДП 0,1-0,2 одсто.

СТО ДАНА РАДА ВЛАДЕ

ИЗВЕШТАЈ који Вучић треба да поднесе поклапа се и са 100 дана рада Владе, која је формирана 28. октобра прошле године. Очекује се и да наредних дана министри доставе своје рапорте о томе шта су урадили у својим ресорима у протекла три месеца и какви су им планови за наредни период. Засад се, како сазнајемо, не размишља о опцији реконструкције министарског кабинета, с обзиром на то да је он иначе орочен до пролећа 2022, али ако се пропусти буду наставили ни овај сценарио не би требало у потпуности искључити.

 

 

 

 

 

 

Извор: Новости.рс