Спорт

ТРАГЕДИЈА ЗА СРПСКИ СПОРТ: Преминуо Каракашевић

Легендарни српски спортиста преминуо је у 74. години.

Миливоје Чувени стонотенисер и велики шампион Миливој Каракашевић је преминуо, био је синоним за спорт којим се бавио на овим просторима.

Региструјте се на првој српској друштвеној мрежи Србсбук

Каракашевић је рођен 1948. у Земуну где је почео да игра стони тенис, а и наступао је за Земун и земунску Младост у каријери, док је репрезентативац Југославије био чак 17 година.

За то време је Миливој Каракашевић освојио шест медаља на Европским првенствима, једну златну, две сребрне и три бронзане. Био је вицепрвак света, а поред сребра на Светском првенству освојио је и једну бронзу, док је на Медитеранским играма освајао злато, сребро и бронзу.

Пошто је завршио играчку каријеру, постао је селектор, а за време његовог вођења стонотениског тима је Југославија освојила седам меадаља на највећим такмичењима.

Каракашевић је и добитник награде за животно дело и допринос развоју спорта од стране Спортског савеза Београда.

Љубав и стонотенисерско знање је Миливој пренео на сина Александра Каракашевића, нашег најбољег стонотенисера последњих деценија.