Издвајамо Србија

СРБИ СУ У ОЗБИЉНОЈ ОПАСНОСТИ! НАТО открио праве намере: Кфор је претходница упада шиптарске војске на север Косова!

Више од 45 возила Кфора ушло је на север Косова и Метохије нешто пре 10 часова. Поред борбених возила, припадници Кфора носе и опрему за блокаде и прављење баријера, попут грађевинских машина, багера, колутова жица.

Бивши официр КОС-а Љубан Каран објашњава за Спутњик да је ово покретање снага Кфора доказ да ће у будућности улога ове војне мисије бити изразито негативна по српски народ на Космету.

Региструјте се на првој српској друштвеној мрежи Србсбук

„Кфор ће, нажалост, послужити ономе што смо и претпостављали, помоћи ће формирању војске Кфора, и њеном упливу на север Косова. Даљи план је очито да се комплетна власт у војном смислу преда Албанцима, којима ће се у том погледу суфлирати из америчке НАТО базе у Бондстилу“, уверен је наш саговорник.

Покрети Кфора на северу долазе у тренутку већ подигнутих тензија након потеза које је Приштина повукла мимо ЕУ, а посебно уочи намере да се сутра донесе одлука о формирању косовске војске, уз отворену подршку западних центара политичке и војне моћи.

Каран не сумња да ће до формирања те војске доћи, и верује да је опрема коју је Кфор са собом понео на Север усмерена у два правца.

„Бодљикаве жице су обично препрека за цивиле и ствар којом се регулише цивилни отпор. У овој ситуацији, очито, Кфор има улогу да учествује у покоравању српских цивила на северу како би се прихватила паравласт и паравојска Приштине“, каже Каран.

Према његовим речима, због могућег распоређивања паравојске на северу, сукоб је могућ, пре свега цивилни, иако Срби нису наоружани.

„Срби неће пружати отпор кретању и размештању Кфора јер је то једина легитимна војна сила на Косову. Али ће сигурно пружити отпор неком будућем распореду косовске паравојске. Ту су проблеми могући, мада можда не одмах по формирању. Све ове припреме могу бити и дугорочне. То јест, да се та војска полако преводи на север под маском Кфора. Сви ови догађаји не морају да буду тако интензивни, већ психолошка припрема Срба за њихово размештање“, напомиње наш саговорник.

Он је коментарисао и изјаву команданта здружених снага НАТО-а у Напуљу адмирала Џејмса Фога, који је јуче рекао да је формирање војске нешто о чему „суверено одлучује“ Приштина.

„Изјаве представника НАТО-а, сада то видимо, биле су само маска да помислимо да је улога Кфора на Косову и даље позитивна“, додаје Каран.

У том контексту, присуство Кфора на северу, а посебно састав и опрема возила, указују на страховање од могуће реакције Србије, закључује наш саговорник.

 

 

Извор: rs.sputniknews.com