Издвајамо Свет

СТОУН: Врло је битно да народ САД схвати да ПУТИН није наш непријатељ већ ХЕРОЈ, што може спречити 3.СВЕТСКИ РАТ!

Режисер Оливер Стоун је позвао јавност да саслуша оно што Владимир Путин има да каже, тврдећи да је руски лидер пријатељ, а не непријатељ америчке јавности.

Региструјте се на првој српској друштвеној мрежи Србсбук

Режисер који је добио Оскара каже да његов предстојећи документарац о Путину “отвара комплетан став који ми као Американци нисмо чули,“ и тврди да ако би амерички народ игнорисао америчку пропаганду о Русији, то би могло спречити избијање Трећег светског рата.

“То није документарац као већина седница са питањима и одговорима,“ рекао је он. “Путин је један од најважнијих лидера у свету, а како су га САД сада прогласиле непријатељем – великим непријатељем – мислим да је веома важно да чујемо шта он има да каже.“

Филм ће представити Путинов став о политичким догађајима откако је први пут изабран за председника Русије у марту 2000. године.

“Он отвара комплетан став који ми као Американци нисмо чули,“ рекао је Стоун за новине, додајући да је његова екипа ишла да види неуморног руског лидера четири пута током две године.

“Разговарао сам са њим првобитно о Сноуден афери, која је у филму. И из тога се развило, ја мислим, поверење да је он знао да ја то нећу много мењати,“ рекао је он, додајући да Путин “говори прилично јасно.“

“Мислим да је праведно што смо ставили његове коментаре у западну причу која би могла објаснити њихов став у нади да ће спречити наставак неразумевања и опасну ситуацију – на ивици рата.“

70-годишњи редитељ је такође коментарисао оптужбе за руски утицај на америчке председничке изборе.

“То је пут који не води никуда. То је интерни рат политике у САД у којој је Демократска странка предузела самоубилачки пакт или нешто да га дигне у ваздух; другим речима, да га потпуно делегитимише и на тај начин у суштини дигне у ваздух САД.“

“Оно што они раде је уништавање поверења које постоји између људи и владе. То је врло опасна позиција за изношење оптужби које не можете доказати,“ додао је он.

Стоун је такође рекао да не верује у тврдње које круже у мејнстрим медијима да је Москва наводно проследила нека поверљива документа WикиЛеакс-у у покушају да утиче на новембарске америчке изборе.

“Веома поштујем Асанжа (уредника WикиЛеакс-а, Џулијана Асанжа) по питању многих државних питања. Веома озбиљно узимам његову изјаву да није добио информације из Русије или било којих државних органа,“ рекао је Стоун.

WикиЛеакс је објавио преко 250.000 поверљивих америчких војних и дипломатских докумената 2010. године у потезу који је изазвао највеће цурење информација у историји САД-а. Хилари Клинтон је била државна секретарка када је WикиЛеакс објавио “Цаблегате.“

Асанж је остао унутар амбасаде Еквадора откако је тамо узео уточиште у јуну 2012. године, као би избегао изручење Шведској, где је тражен због испитивања од стане власти у вези са наводним сексуалним нападима на две жене 2010. године.

“Већ 10 година је он стуб интегритета и поштења,“ истакао је Стоун. “Он је био од велике помоћи онима који обраћају пажњу како би разумели свет.“

“Нажалост, његови извештаји су понекад превише густи и тешки за разумевање, али не мислим да су му медији учинили икакву услугу оптужујући га за силовање и држећи га на овим лажним оптужбама. То је страшно понашање, али је исто тако и незаконито.“

Стоунов најновији филм се врти око НСА инсајдера Едварда Сноудена, који је постао светски позната личност након што је изнео поверљива документа са детаљима надзорних програма америчких обавештајних агенција и њихових савезника 2013. године. Стоун се састао са њим лично у Русији, где је Сноудену одобрен политички азил.

Редитељ је рекао да је Вашингтонов невероватан потез ка далекосежној надзорној технологији потпуно погрешан.

“Мислим да смо имали много лажних информација – лажних вести, како кажу – које су коришћена у политичке идеолошке сврхе. Другим речима, САД су биле у могућности, због ове технологије, да кажу без икакве сумње да је Русија хаковала изборе. Од кога ово долази? Од обавештајних служби које се боре против Русије свим средствима.“

“Њима се не може веровати. Важно је то препознати. Мислим да Сноуден филм приказује зашто им се не може веровати.“

Усред нагомилавања америчке војске у одговору на севернокорејску нуклеарну претњу, Стоун је рекао за Сyднеy Морнинг Хералд да је он такође забринут где би амерички напади на Сирију и Авганистан могли одвести.

“САД троши на одбрану и безбедност скоро трилион долара годишње, што је више него што све земље у свету троше на безбедност и војску. То је неопростиво за људе који рационално ово испитују.“
Извор: Wебтрибуне.рс